Proč jídelníčky nefungují

By | 2.6.2016
Podle odhadů se do shazování kil pustí každý rok téměř polovina celého obyvatelstva.  O rady předního českého odborníka – obezitologa MUDr. Matoulka byl proto mimořádný zájem.  

2014-01-17-weightloss5thingsarticlexPřestože se řešení rovnice o úspěšném hubnutí vypadá jednoduše, obvykle to tak snadné nebývá.  Přesto existuje jeden téměř snadno dostupný prostředek, který funguje vždy všude. Jak doktor Matoulek připomněl několikrát v průběhu celého rozhovoru, jedná se o chůzi. Jako pohybová aktivita je k dispozici kdykoliv a kdekoliv.

Naopak náš host se vyjádřil rezervovaně ohledně „rad“ spousty rádoby odborníků, kteří slibují téměř zázraky za pomoci svých sestavených jídelníčků.  Existují takové, které opravdu fungují? zněl jeden z dotazů.

„Myslím, že ne, ačkoliv to spousta z nich tvrdí. Náš život není tak jednoduchý a pravidelný, jako doporučení, která jsou občas za nemalý peníz distribuována… Je třeba se naučit princip a nikoliv dostat jen předpis,“  míní doktor Matoulek.

 

MUDr. Martin Matoulek, Ph.D.

Je odborným asistentem na III. Interní klinice 1. LF UK a VFN Praha. Obezitologii se věnuje 13 let, v posledních letech se zaměřením na pohybovou aktivitu. Zaměřuje se na interní lékařství, endokrinologii a tělovýchovné lékařství. Je členem revizní komise České obezitologické společnosti od r. 2006 je předsedou VŠTJ MEDICINA PRAHA, která organizuje pohybové aktivity pro různé skupiny pacientů.

Celý rozhovor z 24.1.2013 najdete na http://zena.centrum.cz/zdravi/domaci-lekar/clanek.phtml?id=765914&online