Problém vnitřního tuku

By | 22.6.2018

Máte hodně vnitřních tuků?

Vnitřní tuk není jen záležitost lidí s nadváhou či obezitou. Týká se i jinak hubených osob. Cítíte se vyčerpaní, unavení, bez života? To může být způsobeno právě vnitřním tukem.

 • Bolí vás občas hlava a nevíte proč?
 • Máte zažívací problémy – dlouhodobě nebo často zácpu nebo průjem, nadýmání, plynatost atd?
 • Máte kožní problémy nebo akné?
 • Dlouhodobě se vám nedaří udržovat váhu?

Do našich těl se dostávají různé toxiny, jedy z ovzduší, jídla, okolního prostředí. Jsou to látky, které vdechujeme, které sníme (zbytky pesticidů, různé konzervanty atd.) a které se dostanou do těla během každodenních činností (z pracích prostředků, šampónů, atd.).

Vnitřní tuk je také toxický. Je v těle zásobárnou jedů a toxinů, které náš organismus neumí z těla vyloučit. Nebo umí, ale nemá k tomu prostor.

vnitřní tukVnitřní tuk způsobí, že se zvětšuje obvod pasu a vzniká řada zdravotních problémů. Určité množství vnitřního tuku je životně důležité (např. udržuje vnitřním orgánům optimální teplotu a tvoří jejeich ochrannou vrstvu). Každý má své optimální množství vnitřního tuku, které odpovídá věku, pohlaví. Problém je s nadměrným ukládáním vnitřního tuku, protože tento tuk působí velmi zákeřně a tiše (pokud pomineme estetickou záležitost zvětšujícího se břicha a obvodu pasu).

Uvolňuje do těla toxiny, také velmi zpomaluje metabolismus. Je prokázaná souvislost množství vnitřního tuku a civilizačních nemocí jako vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol, ucpané cévy, infarkty a mrtvice a také nádorových onemocnění. Vnitřní tuk způsobuje i poruchy spánku, nadměrné pocení i chrápání.

Studie dokonce ukazují, že osoby s vyšším množstvím vnitřního tuku mají větší sklon k depresím a hůře zvládají stres. A funguje to i naopak. Máte-li deprese a stres, rychle se přikloníte ke špatným stravovacím návykům a tím urychlíte ukládání toxinů v těle a hromadění vnitřního tuku.

Jak se zbavit vnitřního tuku?

Samozřejmě je to možné. Hlavní je změna stravovacích návyků. Vaše strava musí podporovat detoxikaci (čištění) těla průběžně, aby se další toxiny neukládaly. Na začátku je vhodné cíleně detoxikaci podpořit. Zároveň správnou výživou zrychlit metabolismus. Toxiny se dostanou z těla rychleji a zároveň začnete hubnout a zbavovat se také vnitřního tuku.

Se svými klienty pracuji na správném vyživení a vyčištění těla. Výsledkem je nárůst energie, vitality, zrychlení metabolismu a dolů začnou jít kila i centimetry. Z jídelníčku vyřadíme potraviny, které tělo zanášejí toxiny, nastolíme pravidelnost v jídle – tělo potřebuje živiny zpracovat, zbavit se odpadů, než přidáme další porci. Nastavíme správný příjem tekutin, což čištění i metabolismus celkově podpoří. Nahradíme určité potraviny vhodnějšími, abychom měli správný poměr rostlinných a živočišných bílkovin, dostatek vlákniny a zároveň strava byla nízkokalorická (v tuku je uložena také zásoba nadbytečně přijaté energie a tělo musíme donutit se jí zbavit). Správně vyvážená výživa umožní přijímat méně kalorií (tím pádem hubnout) bez pocitu hladu a chutí. Celkově čištění, vyživení podpoříme tzv. akcelerátory – vhodnými doplňky výživy.

A výsledek?

 • Více energie a vitality
 • snížení hmotnosti a úbytky po obvodech
 • zlepšení kvality pleti, vlasů, nehtů
 • žádné chutě na sladké nebo slané mlsání
 • osvojení zdravých stravovacích návyků
 • finanční úspora (ušetříte za sladkosti, pamlsky, pochutiny a zároveň zjistíte, že zdravá strava stojí i méně, než vaše původní)
 • významná prevence zdravotní.

Nezávazná informativní konzultace – objednejte si ZDE.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *