Proč hubnutí nefunguje?

By | 18.11.2015

proč hubnutí nefungujePtáte se, proč hubnutí nefunguje zrovna vám?

Nebo nevíte, proč hubnutí nefunguje dlouhodobě? Třeba i zhubnete, ale celkem rychle naberete váhu zpět? Víte proč?

Omezovali jste kalorie? To zní logicky, ale záleží na tom, v jaké oblasti stravy tyto kalorie budeme skutečně ubírat. Při klasických dietách začneme jíst méně (nebo dokonce hladovět), organismus pak nemá správný přísun živin.

Takže nemáte nadváhu, protože jste jedli příliš mnoho! Máte nadváhu, protože jste nejedli dost! Vašemu tělu chybí základní výživa. To je důvod, proč hubnutí nefunguje. Vaše tělo v rámci přežití dělá tři věci:

  •  Zpomalí Váš metabolismus, aby šetřilo energií a živinami. Proto se cítíte unavení.
  •  Při zpomalení metabolismu začne uskladňovat více tuků, protože si myslí, že hladoví.
  •  Jestliže má Vaše tělo nedostatek živin (dokonce i jedné jediné mikroživiny, která má např. udržet zdravé Vaše vlasy), „zesílí“ Váš hlad a chutě a doufá, že budete jíst potřebné živiny.

Samozřejmě, že většinou sáhnete po nějaké dobrotě, po polotovaru nebo po podobném na živiny chudém jídle, které způsobilo nedostatek živin na začátku! Takže tím prodloužíte problém a mezitím ztrácíte zdraví, životní energii a pokračujete v nabírání váhy.

Diety, omezení jídla, dělená strava, hypnóza, prášky na potlačení hladu apod…. potlačují jen příznaky… tělo se zhoršuje díky nedostatku živin vyplývajícího z omezení jídla.

Další významný problém je masivní úbytek svaloviny souběžně s úbytkem tuků. Takže když znovu Váhu naberete (JO-JO efekt) tak přiberete jen tuky, skončíte s ochablým tělem, které je ještě v horší kondici než když jste začali. Máte dokonce i méně živin k obnově Vašich buněk, což je ta počáteční příčina proč jste přibrali váhu. Změňte to. Začněte správně živit tělo a zhubněte jednou provždy. Neřešte, proč hubnutí nefunguje. Raději mi napište, domluvíme se na konzultaci a najdeme způsob, jak nastartovat hubnutí, které bude zdravé a s trvalými výsledky.

Chcete se nezávazně dovědět o konceptu zdravého a bezpečného hubnutí?